W skrócie
Leasing Jeepa w 2026 r. to przede wszystkim Avenger i nowy Compass, a w segmencie premium Wrangler i Grand Cherokee wyłącznie jako hybrydy plug-in 4xe. Avenger mieści się w limicie 100 tys. zł, elektryczne wersje korzystają z limitu 225 tys. zł, a przy Wranglerze i Grand Cherokee trzeba policzyć proporcję limitu i zadbać o GAP.
- Avenger w wersjach benzynowych i e-Hybrid mieści się zwykle w limicie 100 tys. zł netto.
- Nowy Compass: e-Hybrid 48V (limit 100 tys.), plug-in (zwykle 150 tys.) i elektryk (225 tys. zł).
- Wrangler i Grand Cherokee 4xe kosztują wyraźnie ponad limit – w koszty wchodzi tylko część raty kapitałowej.
- Orientacyjna rata Compassa za 140 000 zł netto: ok. 2 580 zł netto (10% wpłaty, 48 mies., wykup 20%).
- Przy autach za 300–400 tys. zł luka między AC a fakturą po 3 latach może przekroczyć 100 tys. zł – stąd GAP.
Spis treści
- Dlaczego firmy wybierają Jeepa
- Gama Jeepa w Polsce w 2026 roku
- Który Jeep pod który limit kosztów 2026
- Przykładowa rata leasingu Jeepa Compass (orientacyjnie)
- Wartość rezydualna i odsprzedaż
- Używany Jeep w leasingu
- Czy Jeep ma wersje użytkowe z pełnym VAT?
- Ubezpieczenie i GAP przy Jeepie
- Jak Avanti Finance pomoże Ci wziąć Jeepa w leasing
Leasing Jeepa w 2026 r. to dwa zupełnie różne światy: miejski Avenger i nowy Compass, które łatwo zmieścić w limitach kosztów, oraz Wrangler i Grand Cherokee sprzedawane w Europie wyłącznie jako hybrydy plug-in 4xe, gdzie limit obcina sporą część raty. Kluczem do opłacalności jest dobór napędu pod limit 100, 150 lub 225 tys. zł i zabezpieczenie wysokiej wartości auta ubezpieczeniem GAP.
Dlaczego firmy wybierają Jeepa
Jeep od lat kojarzy się z autem terenowym, ale dzisiejsza gama w Europie jest w większości miejska i podmiejska. Dla firm ważne są przede wszystkim trzy rzeczy:
- Wizerunek i rozpoznawalność. Jeep wyróżnia się na tle typowych flotowych SUV-ów – ma to znaczenie w branżach, gdzie auto jest wizytówką (budownictwo, nieruchomości, branża eventowa, turystyka).
- Elektryfikacja w każdym segmencie. Każdy obecnie oferowany model ma wersję zelektryfikowaną: od miękkich hybryd po pełne elektryki i plug-iny.
- Realne możliwości terenowe. Wrangler i Grand Cherokee 4xe to jedne z nielicznych zelektryfikowanych aut, które poradzą sobie z budową, lasem czy holowaniem przyczepy.
Ponieważ ceny Jeepów rozciągają się od nieco ponad 80 tys. do ponad 400 tys. zł, różnice w ofertach leasingodawców są tu szczególnie odczuwalne. Dlatego zanim podpiszesz umowę w salonie, poproś o bezpłatną ofertę leasingu Jeepa w Avanti Finance i porównaj ją z propozycją dealera.
Gama Jeepa w Polsce w 2026 roku
Avenger – najpopularniejszy Jeep w firmach
Kompaktowy SUV o długości ok. 4,1 m, oferowany z benzynowym 1.2, miękką hybrydą e-Hybrid, wersją 4xe z napędem na cztery koła (hybryda z dwoma silnikami elektrycznymi z tyłu) oraz jako elektryk. To dziś najczęściej leasingowany Jeep: tani w eksploatacji, zwrotny w mieście, z prześwitem przydatnym na drogach gruntowych.
Nowy Compass – trzy napędy do wyboru
Nowa generacja Compassa przeszła na platformę STLA Medium i dostała trzy rodzaje napędu: 1.2 e-Hybrid 48V, hybrydę plug-in 1.6 (ok. 195 KM, bateria ok. 19 kWh) oraz wersję w pełni elektryczną z bateriami 74 lub 96 kWh, także z napędem 4xe. W polskim cenniku startowym e-Hybrid kosztował ok. 161 tys. zł brutto, a elektryk ok. 215 tys. zł brutto. To rodzinny SUV na trasy, często wybierany przez handlowców i właścicieli małych firm.
Wrangler 4xe
Kultowa terenówka, w Europie oferowana wyłącznie jako hybryda plug-in z silnikiem 2.0 turbo (łącznie ok. 380 KM). Wybierana tam, gdzie potrzebny jest prawdziwy teren albo mocny wizerunek.
Grand Cherokee 4xe
Flagowy SUV marki, również wyłącznie jako plug-in. Luksusowe wnętrze, napęd 4x4 i duży uciąg. To auto z pogranicza premium – w leasingu konkuruje z Volvo XC90 czy Land Roverem.
Renegade – na wylocie
Renegade jest wygaszany w Europie i jako nowy dostępny jest już tylko z wyprzedawanych zapasów. Na rynku wtórnym jest go jednak dużo, więc nadal pojawia się w leasingu aut używanych.
Który Jeep pod który limit kosztów 2026
Od 2026 r. limit amortyzacji i części kapitałowej rat leasingu operacyjnego zależy od emisji CO₂: 100 tys. zł dla aut emitujących co najmniej 50 g/km, 150 tys. zł poniżej 50 g/km (w praktyce plug-iny) i 225 tys. zł dla elektryków. Pełne zasady opisujemy w poradniku o limitach kosztów samochodu 2026.
| Model i napęd | Limit 2026 | Komentarz |
|---|---|---|
| Avenger 1.2 / e-Hybrid / 4xe | 100 000 zł | Cena zwykle w limicie lub tuż przy nim |
| Avenger elektryczny | 225 000 zł | Cała rata kapitałowa w kosztach |
| Compass e-Hybrid 48V | 100 000 zł | Cena ok. 130 tys. zł netto i więcej – w kosztach ok. 70–77% części kapitałowej |
| Compass plug-in | 150 000 zł (przy emisji < 50 g/km) | Sprawdź emisję w dokumentach egzemplarza |
| Compass elektryczny / 4xe BEV | 225 000 zł | Większość wersji w całości w limicie |
| Wrangler 4xe | 100 lub 150 tys. zł – wg emisji z homologacji | Duże terenowe plug-iny często przekraczają 50 g/km |
| Grand Cherokee 4xe | 100 lub 150 tys. zł – wg emisji z homologacji | Cena wielokrotnie przewyższa limit |
Przykład dla Grand Cherokee 4xe za 360 000 zł netto, VAT 100%: przy limicie 100 tys. zł w koszty wejdzie ok. 27,8% części kapitałowej rat, przy limicie 150 tys. zł – ok. 41,7%. Odsetki w leasingu operacyjnym są kosztem w całości. Więcej o rozliczaniu plug-inów przeczytasz w artykule hybryda plug-in w firmie.
Przykładowa rata leasingu Jeepa Compass (orientacyjnie)
Do wyliczeń przyjmujemy Compassa o wartości 140 000 zł netto – to okolice wersji e-Hybrid w średnim wyposażeniu. Oprocentowanie ok. 8% rocznie, raty równe, kwoty netto. To wartości orientacyjne, nie oferta.
| Wpłata | Okres | Wykup | Rata netto (orientacyjnie) |
|---|---|---|---|
| 0% | 48 mies. | 1% | ok. 3 390 zł |
| 10% | 48 mies. | 1% | ok. 3 050 zł |
| 10% | 48 mies. | 20% | ok. 2 580 zł |
| 10% | 60 mies. | 20% | ok. 2 170 zł |
| 20% | 36 mies. | 30% | ok. 2 470 zł |
Przy limicie 100 tys. zł i wartości 140 tys. zł netto (VAT 100%) do kosztów zaliczysz ok. 71% części kapitałowej każdej raty. Jeśli używasz auta także prywatnie (VAT 50%), porównujesz limit z wartością powiększoną o nieodliczony VAT, czyli z ok. 156 100 zł – wtedy w kosztach będzie ok. 64%. Własne warianty sprawdzisz w kalkulatorze poniżej lub w kalkulatorze leasingowym Avanti Finance.
Kalkulator raty leasingu samochodu
Szacunkowa rata netto
0 zł
brutto 0 zł · VAT do odliczenia 0 zł/mies.
- Wpłata netto
- 0 zł
- Wykup netto
- 0 zł
- Suma opłat netto
- 0 zł
- Koszt całkowity
- 0%
100% części kapitałowej raty w kosztach
Założenia: oprocentowanie 7,9% rocznie, raty równe, bez ubezpieczenia. Wynik orientacyjny – wiążącą ofertę przygotuje leasingodawca.
Wartość rezydualna i odsprzedaż
Jeep to marka o bardzo zróżnicowanej utracie wartości:
- Wrangler trzyma cenę wyjątkowo dobrze – ma wiernych klientów i niewielu bezpośrednich konkurentów. Pozwala to bezpiecznie ustawić wyższy wykup (np. 30–40% po 3–4 latach), co obniża ratę.
- Grand Cherokee traci szybciej, typowo dla dużych SUV-ów z hybrydą plug-in – rynek wtórny dla takich aut jest węższy.
- Avenger i Compass zachowują się jak inne kompaktowe SUV-y Stellantisa – przy rozsądnym przebiegu wykup 20–30% jest bezpieczny.
Jak wykup wpływa na ratę i ryzyko, wyjaśniamy w artykule o wartości rezydualnej a racie. Przy aucie, które po zakończeniu umowy chcesz przejąć prywatnie, pamiętaj o zasadach sprzedaży auta po wykupie z leasingu.
Używany Jeep w leasingu
Rynek wtórny Jeepów jest w Polsce duży – obok aut z polskich salonów sporo jest egzemplarzy sprowadzonych z USA (Grand Cherokee, Wrangler, Cherokee, Compass poprzedniej generacji). Leasingodawcy finansują je zwykle do wieku ok. 10–15 lat na koniec umowy, ale przy imporcie zwracają uwagę na:
- komplet dokumentów i polską rejestrację (lub możliwość jej dokonania),
- historię szkód – wiele aut z USA pochodzi z aukcji powypadkowych,
- fakturę VAT lub umowę sprzedaży, od której zależy rozliczenie VAT.
Szczegóły znajdziesz w przewodniku leasing samochodu używanego i w artykule o leasingu auta sprowadzonego z zagranicy. Ofertę dla konkretnego egzemplarza przygotuje zespół leasingu aut używanych Avanti Finance.
Czy Jeep ma wersje użytkowe z pełnym VAT?
W obecnej europejskiej gamie Jeep nie oferuje fabrycznego auta dostawczego ani pick-upa (Gladiator zniknął z europejskich cenników). W przeszłości na polskim rynku pojawiały się przeróbki Wranglera i Grand Cherokee na wersje ciężarowe N1 z jednym rzędem siedzeń – jeśli trafisz na taki egzemplarz, pełne odliczenie VAT bez kilometrówki jest możliwe tylko wtedy, gdy auto przeszło badanie dodatkowe w SKP i ma odpowiedni wpis w dowodzie. Osobowy Jeep może być rozliczany ze 100% VAT wyłącznie przy użytku tylko firmowym, po zgłoszeniu VAT-26 i z ewidencją przebiegu. Jeśli potrzebujesz zelektryfikowanego pick-upa z pełnym VAT, przejrzyj kategorię pick-upy w leasingu.
Ubezpieczenie i GAP przy Jeepie
Składkę AC zaliczasz do kosztów w tej samej proporcji co limit – przy Grand Cherokee za 360 tys. zł netto i limicie 100 tys. zł to mniej niż 30% polisy. Wrangler jest dodatkowo autem chętnie kradzionym, co podnosi składki i wymagania ubezpieczycieli dotyczące zabezpieczeń.
Przy drogich autach najważniejsze jest jednak ryzyko luki finansowej. Grand Cherokee kupiony za 360 tys. zł netto po trzech latach może być wart o 40% mniej – przy kradzieży lub szkodzie całkowitej AC wypłaci wartość rynkową, a różnicę do faktury (ponad 100 tys. zł) poniesiesz Ty. Tę lukę pokrywa GAP fakturowy, a wariant MAX obejmuje auta o wartości do 300 000 zł. Warto też przeczytać, jak działa GAP przy kradzieży samochodu. Kod Avanti1 obniża składkę o 10%. Szersze omówienie znajdziesz w przewodniku ubezpieczenie GAP w leasingu.
Zalety
- Avenger i elektryczne wersje w pełni w limicie kosztów
- Wybór napędu w nowym Compassie pod konkretny limit
- Wrangler bardzo dobrze trzyma wartość
- Mocny wizerunek i realne zdolności terenowe
Na co uważać
- Wrangler i Grand Cherokee wielokrotnie przekraczają limit
- Emisja plug-inów nie zawsze daje limit 150 tys. zł
- Wysokie składki AC dla aut narażonych na kradzież
- Brak fabrycznych wersji dostawczych
Jak Avanti Finance pomoże Ci wziąć Jeepa w leasing
Avanti Finance to niezależny broker leasingowy z Krakowa, działający od 2014 r. i nagradzany m.in. Laurem Klienta oraz Orłami Finansów Gold 2025. Porównujemy oferty wielu firm leasingowych, a za nasze pośrednictwo nie płacisz – wynagrodzenie pokrywa leasingodawca.
- Przy drogich modelach dobieramy strukturę umowy (wpłata, wykup, okres), żeby rata była akceptowalna, a wykup zbliżony do realnej wartości auta.
- Finansujemy auta nowe i używane, także sprowadzone z zagranicy.
- Pomagamy dobrać ubezpieczenie i ochronę GAP.
- Całość załatwisz zdalnie, w całej Polsce.
Decyzję kredytową podejmuje leasingodawca – broker nie gwarantuje zgody, ale dobrze przygotowany wniosek wyraźnie zwiększa szanse. Skontaktuj się z nami: tel. 12 346 52 15, biuro@avanti-finance.pl lub przez formularz leasingu online. Opinie klientów znajdziesz na stronie opinie o Avanti Finance. Jeśli rozważasz innego terenowego SUV-a, porównaj też leasing Land Rovera i kategorię SUV-y w leasingu.
Najczęstsze pytania
Czy Jeep Wrangler 4xe korzysta z limitu 150 tys. zł?
Niekoniecznie. Limit 150 tys. zł przysługuje autom o emisji CO2 poniżej 50 g/km, a duże terenowe hybrydy plug-in często mają w homologacji wyższy wynik. Sprawdź emisję w świadectwie zgodności lub dowodzie rejestracyjnym konkretnego egzemplarza, zanim przyjmiesz założenia podatkowe.
Ile kosztuje leasing Jeepa Avengera?
Przy aucie o wartości ok. 90 tys. zł netto, 10% wpłaty, 48 miesiącach i wykupie 20% rata wyniesie orientacyjnie ok. 1 650 zł netto. Wersje elektryczne i 4xe są droższe, więc rata rośnie. Dokładną kwotę poda doradca po porównaniu ofert kilku leasingodawców.
Czy Jeep Renegade jest jeszcze dostępny w leasingu?
Renegade jest wygaszany w Europie i jako nowe auto dostępny jest już tylko z wyprzedawanych zapasów. Na rynku wtórnym jest go natomiast sporo i można go sfinansować leasingiem auta używanego. Jako nowy samochód naturalnym następcą w gamie jest Avenger lub Compass.
Który Jeep jest najlepszy do firmy?
Do jazdy miejskiej i dla przedstawiciela handlowego najlepiej sprawdza się Avenger, bo jest tani i mieści się w limicie 100 tys. zł. Compass to rodzinny SUV na trasy z wyborem trzech napędów. Wrangler i Grand Cherokee wybierają firmy, które naprawdę potrzebują terenu lub holowania, albo stawiają na wizerunek.
Czy elektryczny Jeep Compass opłaca się w leasingu?
Elektryczny Compass korzysta z najwyższego limitu 225 tys. zł, więc mieści się w nim cała część kapitałowa raty. Do tego dochodzą niższe koszty energii przy ładowaniu w firmie i możliwość wjazdu do stref czystego transportu. Opłacalność zależy głównie od tego, czy masz dostęp do taniego ładowania.
Czy Jeepa można wziąć w leasing z pełnym VAT?
Pełne odliczenie VAT bez kilometrówki dotyczy aut spełniających warunki pojazdu ciężarowego, a Jeep nie ma obecnie fabrycznego auta dostawczego w ofercie. Osobowego Jeepa możesz rozliczać ze 100% VAT, jeśli używasz go wyłącznie w firmie, zgłosisz VAT-26 i prowadzisz ewidencję przebiegu. W przeciwnym razie odliczasz 50% VAT.
Jak szybko Jeep traci wartość?
Wrangler należy do aut, które trzymają cenę wyjątkowo dobrze, bo ma wiernych fanów i mało bezpośrednich konkurentów. Grand Cherokee traci szybciej, jak większość dużych SUV-ów premium. Avenger i Compass zachowują się podobnie jak inne kompaktowe SUV-y koncernu Stellantis.
Czy mogę wziąć w leasing używanego Wranglera?
Tak, leasingodawcy chętnie finansują używane Wranglery i Grand Cherokee, także sprowadzone z USA, o ile auto ma polską rejestrację lub pełną dokumentację do rejestracji. Przy autach z importu sprawdź historię i stan po ewentualnych szkodach. Wiek auta na koniec umowy zwykle nie powinien przekraczać ok. 10–15 lat.
Czy GAP jest potrzebny przy leasingu Grand Cherokee?
Przy aucie za kilkaset tysięcy złotych GAP jest szczególnie wartościowy, bo spadek wartości w pierwszych latach liczy się w dziesiątkach tysięcy złotych. W razie kradzieży lub szkody całkowitej AC wypłaci wartość rynkową, a GAP pokryje różnicę do ceny z faktury. Wariant MAX obejmuje auta do 300 000 zł wartości.
Ile trwa uzyskanie leasingu na Jeepa?
Przy kompletnych dokumentach decyzja dla firmy zapada zwykle w ciągu 1–3 dni roboczych, a przy prostych wnioskach nawet tego samego dnia. Dłużej trwa przy wysokiej wartości auta lub młodej firmie. Umowę można podpisać zdalnie, a odbiór auta zależy od dostępności u dealera.