W skrócie
Mitsubishi w 2026 r. oferuje w Polsce głównie SUV-y: ASX i Grandis (hybrydy w limicie 100 tys. zł), Outlandera wyłącznie jako hybrydę plug-in (limit 150 tys. zł) i elektrycznego Eclipse Crossa (limit 225 tys. zł). Pick-up L200 wraca do części krajów Europy, ale w Polsce dostępny jest obecnie głównie z rynku wtórnego.
- Outlander PHEV ma niską emisję CO2, więc obowiązuje go limit 150 tys. zł zamiast 100 tys. zł.
- ASX i Grandis z napędem hybrydowym kosztują w większości wersji poniżej 100 tys. zł netto.
- Elektryczny Eclipse Cross korzysta z limitu 225 tys. zł.
- Orientacyjna rata Outlandera PHEV za 180 000 zł netto: ok. 3 320 zł netto (10% wpłaty, 48 mies., wykup 20%).
- Używane L200 w wersji N1 dają pełny VAT bez kilometrówki i brak limitu kosztów.
Spis treści
- Dlaczego firmy biorą Mitsubishi w leasing
- Aktualna gama Mitsubishi w Polsce
- Limity kosztów 2026 dla modeli Mitsubishi
- Przykładowa rata leasingu Outlandera PHEV (orientacyjnie)
- Wartość rezydualna i odsprzedaż
- L200 i używane Mitsubishi w leasingu
- Ubezpieczenie i GAP w leasingu Mitsubishi
- Jak Avanti Finance pomoże w leasingu Mitsubishi
Leasing Mitsubishi w 2026 r. to przede wszystkim Outlander PHEV, który dzięki niskiej emisji CO₂ korzysta z limitu kosztów 150 tys. zł, oraz tańsze hybrydowe ASX i Grandis, mieszczące się zwykle w limicie 100 tys. zł. Gamę uzupełnia elektryczny Eclipse Cross z limitem 225 tys. zł, a pick-up L200 – choć wraca do części Europy – w Polsce finansuje się obecnie głównie z rynku wtórnego.
Dlaczego firmy biorą Mitsubishi w leasing
Mitsubishi ma w Polsce mocną pozycję wśród przedsiębiorców ceniących trwałość i napęd 4x4. Przez lata markę budowały Outlander i L200, a dziś do gamy doszły mniejsze SUV-y przygotowane we współpracy z Renault. Najważniejsze argumenty dla firmy:
- Outlander PHEV i wyższy limit kosztów. Hybryda plug-in z zasięgiem elektrycznym do ok. 86 km (WLTP) i niską emisją CO₂ pozwala zaliczyć w koszty raty do 150 tys. zł wartości, a nie 100 tys. zł jak w autach spalinowych.
- Tanie hybrydy do miasta. ASX i Grandis z miękką lub pełną hybrydą kosztują w większości wersji poniżej limitu 100 tys. zł netto.
- Napęd 4x4 w plug-inie. Outlander PHEV ma dwa silniki elektryczne i napęd na obie osie – to rzadkość w tej cenie, przydatna w rolnictwie, budownictwie czy leśnictwie.
- Długa gwarancja. Mitsubishi tradycyjnie oferuje rozszerzone programy gwarancyjne, co ogranicza ryzyko kosztów napraw w trakcie umowy.
Ponieważ dealerzy Mitsubishi często prowadzą wysokie rabaty na Outlandera, opłaca się zestawić ofertę salonu z propozycją brokera. Zacznij od porównania ofert leasingu w Avanti Finance – sprawdzimy, czy rata w promocji dealera jest rzeczywiście najniższa.
Aktualna gama Mitsubishi w Polsce
Gama Mitsubishi w Europie przeszła w ostatnich latach dużą przebudowę. Space Star zniknął z polskiej oferty w 2025 r., a Colt został wycofany z europejskiej sprzedaży. Obecnie w salonach znajdziesz przede wszystkim SUV-y.
ASX
Kompaktowy crossover, technicznie bliźniak Renault Captur. Oferowany z silnikami benzynowymi z miękką hybrydą oraz pełną hybrydą. To najtańsze nowe Mitsubishi – dobre auto dla przedstawiciela handlowego lub do floty serwisowej.
Grandis
Nowy, nieco większy SUV oparty na Renault Symbioz, z silnikiem 1.3 turbo (140 KM) z miękką hybrydą lub pełną hybrydą 1.8 (158 KM). Promocyjne ceny w polskim cenniku zaczynały się od ok. 123 tys. zł brutto, czyli ok. 100 tys. zł netto. Przesuwana tylna kanapa i duży bagażnik sprawiają, że to praktyczne auto rodzinno-firmowe.
Outlander PHEV
Flagowy model, w Polsce sprzedawany wyłącznie jako hybryda plug-in 2.4 o mocy systemowej 306 KM, z napędem 4x4 i siedmioma miejscami w części wersji. Promocyjne ceny w 2026 r. zaczynały się od ok. 215 tys. zł brutto.
Eclipse Cross (elektryczny)
Nowa generacja Eclipse Crossa to w pełni elektryczny SUV na platformie AmpR Medium (bliźniak Renault Scenic E-Tech): silnik 218 KM, bateria ok. 87 kWh, zasięg do ok. 600 km WLTP, ładowanie DC do 150 kW. Zastąpił spalinowego i plug-inowego poprzednika.
Limity kosztów 2026 dla modeli Mitsubishi
Od 1 stycznia 2026 r. limit amortyzacji i części kapitałowej rat leasingu operacyjnego wynosi 100 tys. zł dla aut o emisji CO₂ ≥ 50 g/km, 150 tys. zł poniżej 50 g/km i 225 tys. zł dla elektryków. Mitsubishi ma modele we wszystkich trzech grupach – to rzadkość. Zasady szczegółowo opisujemy w poradniku limity kosztów samochodu 2026.
| Model | Napęd | Limit 2026 | Typowy udział raty kapitałowej w kosztach (VAT 100%) |
|---|---|---|---|
| ASX | miękka / pełna hybryda | 100 000 zł | zwykle 100% |
| Grandis 1.3 MHEV | miękka hybryda | 100 000 zł | ok. 100% w tańszych wersjach, ok. 80–90% w najdroższych |
| Grandis 1.8 HEV | pełna hybryda | 100 000 zł | zależnie od wersji ok. 85–100% |
| Outlander PHEV | hybryda plug-in | 150 000 zł (emisja < 50 g/km) | przy 180 tys. zł netto ok. 83% |
| Eclipse Cross | elektryczny | 225 000 zł | 100% |
| L200 (używany, N1) | diesel | brak limitu | 100% – pojazd ciężarowy |
Jak praktycznie rozliczać plug-ina, w tym kiedy liczy się emisja z homologacji, wyjaśniamy w artykule hybryda plug-in w firmie.
Przykładowa rata leasingu Outlandera PHEV (orientacyjnie)
Liczymy dla Outlandera PHEV o wartości 180 000 zł netto (okolice wersji Intense w promocji). Oprocentowanie ok. 8% rocznie, raty równe, kwoty netto. To wyliczenie orientacyjne – realna rata zależy od leasingodawcy, oceny firmy i aktualnych rabatów.
| Wpłata | Okres | Wykup | Rata netto (orientacyjnie) |
|---|---|---|---|
| 0% | 48 mies. | 1% | ok. 4 360 zł |
| 10% | 48 mies. | 1% | ok. 3 920 zł |
| 10% | 48 mies. | 20% | ok. 3 320 zł |
| 10% | 60 mies. | 20% | ok. 2 800 zł |
| 20% | 36 mies. | 30% | ok. 3 180 zł |
Dla porównania: Grandis za 100 000 zł netto przy 10% wpłaty, 48 miesiącach i wykupie 20% to orientacyjnie ok. 1 840 zł netto miesięcznie. Własny wariant policzysz w kalkulatorze poniżej lub w naszym kalkulatorze leasingu.
Kalkulator raty leasingu samochodu
Szacunkowa rata netto
0 zł
brutto 0 zł · VAT do odliczenia 0 zł/mies.
- Wpłata netto
- 0 zł
- Wykup netto
- 0 zł
- Suma opłat netto
- 0 zł
- Koszt całkowity
- 0%
100% części kapitałowej raty w kosztach
Założenia: oprocentowanie 7,9% rocznie, raty równe, bez ubezpieczenia. Wynik orientacyjny – wiążącą ofertę przygotuje leasingodawca.
Wartość rezydualna i odsprzedaż
Mitsubishi ma w Polsce opinię marki „do zajeżdżenia” – Outlander i L200 to auta, których używane egzemplarze z napędem 4x4 szybko znajdują nabywców. Dla leasingu oznacza to:
- Outlander PHEV – wartość po 4 latach zależy mocno od stanu baterii i przebiegu; przy przebiegu do ok. 100 tys. km wykup 20–30% jest zwykle bezpieczny.
- ASX i Grandis – nowe modele na bazie Renault, ich rynek wtórny dopiero się kształtuje; ostrożniej z wysokim wykupem.
- Eclipse Cross – jak większość elektryków, narażony na szybszą utratę wartości z powodu postępu technologii baterii; lepiej nie zawyżać wykupu.
Zależność między wykupem a ratą omawiamy w artykule wartość rezydualna a rata.
L200 i używane Mitsubishi w leasingu
L200 przez lata był jednym z najpopularniejszych pick-upów w polskich firmach. Nowa generacja wróciła do sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ale polski importer nie potwierdził jej wprowadzenia u nas – dlatego obecnie L200 w leasingu to głównie auto używane. Takie egzemplarze świetnie się finansuje:
- wersje z podwójną kabiną zarejestrowane jako N1 z odpowiednią ładownością (zwykle ponad tonę) mogą dawać pełne odliczenie VAT bez kilometrówki – pod warunkiem badania dodatkowego w SKP i wpisu w dowodzie,
- jako pojazd ciężarowy L200 nie podlega limitom 100/150/225 tys. zł,
- dobrze trzyma wartość, więc wpłata i rata są umiarkowane.
Popularne w leasingu aut używanych są też poprzednie Outlandery PHEV, Eclipse Cross z silnikiem 1.5 turbo i ASX starszej generacji. Leasingodawcy finansują zwykle auta do ok. 10–15 lat na koniec umowy. Szczegóły w przewodniku leasing samochodu używanego oraz w ofercie leasingu aut używanych Avanti Finance. Nowe pick-upy innych marek znajdziesz w kategorii pick-upy w leasingu.
Ubezpieczenie i GAP w leasingu Mitsubishi
Ubezpieczenie AC w leasingu jest obowiązkowe, a jego składkę zaliczasz do kosztów w tej samej proporcji co limit – przy Outlanderze PHEV za 180 tys. zł netto to ok. 83%. Outlander, jako auto z napędem 4x4 i dobrą wartością na rynku wtórnym, bywa celem złodziei, a ubezpieczyciele mogą wymagać dodatkowych zabezpieczeń.
Prawdziwe ryzyko finansowe pojawia się przy szkodzie całkowitej lub kradzieży. AC wypłaci wartość rynkową z dnia szkody, a po 3 latach Outlander może być wart 35–45% mniej niż na fakturze. Różnicę do salda leasingu lub ceny zakupu pokrywa ubezpieczenie GAP. W przypadku używanego L200 lub Outlandera sprawdź wariant GAP dla auta używanego, a dla elektrycznego Eclipse Crossa – GAP dla samochodu elektrycznego. Kod Avanti1 obniża składkę o 10%. Więcej w przewodniku ubezpieczenie GAP w leasingu.
Zalety
- Outlander PHEV z limitem 150 tys. zł i napędem 4x4
- Tanie hybrydy ASX i Grandis w limicie 100 tys. zł
- Elektryczny Eclipse Cross z limitem 225 tys. zł
- Używane L200 z pełnym VAT i bez limitu
Na co uważać
- Brak nowego L200 w polskiej ofercie
- Space Star i Colt wycofane
- Mniejsza sieć dealerska niż u największych marek
- Krótka historia rynkowa nowych SUV-ów na bazie Renault
Jak Avanti Finance pomoże w leasingu Mitsubishi
Avanti Finance to niezależny broker leasingowy z Krakowa, działający od 2014 r. Współpracujemy z wieloma leasingodawcami i za nasze pośrednictwo nie płacisz – wynagrodzenie pokrywa firma leasingowa. Dla Mitsubishi:
- porównamy oferty dla nowego auta z salonu, także przy promocjach dealera,
- sfinansujemy używane L200, Outlandera czy ASX od dealera, komisu lub osoby prywatnej,
- dopasujemy wpłatę, okres i wykup do formy opodatkowania i limitu kosztów,
- pomożemy dobrać ubezpieczenie i ochronę GAP.
Decyzję kredytową podejmuje leasingodawca – broker nie gwarantuje zgody, ale kompletny wniosek wyraźnie przyspiesza proces. Napisz na biuro@avanti-finance.pl, zadzwoń pod 12 346 52 15 lub złóż wniosek przez leasing online. Jeśli rozważasz inne japońskie marki, porównaj też leasing Toyoty i leasing Suzuki.
Najczęstsze pytania
Czy Mitsubishi Outlander PHEV ma limit 150 tys. zł?
Tak, o ile emisja CO2 konkretnego egzemplarza wpisana w dokumentach jest niższa niż 50 g/km, a w przypadku Outlandera PHEV z dużą baterią i zasięgiem elektrycznym do ok. 86 km tak zwykle jest. Wtedy do kosztów zaliczysz część kapitałową rat do wartości 150 tys. zł. Przed podpisaniem umowy sprawdź emisję w świadectwie zgodności.
Ile kosztuje leasing Mitsubishi Outlander PHEV?
Przy wartości ok. 180 tys. zł netto, 10% wpłaty, 48 miesiącach i wykupie 20% rata wyniesie orientacyjnie ok. 3 320 zł netto. Dłuższy okres lub wyższa wpłata obniżą ją do okolic 2 800–2 900 zł. Ostateczna kwota zależy od promocji dealera i oferty leasingodawcy.
Czy nowe Mitsubishi L200 jest dostępne w Polsce?
Nowa generacja L200 wróciła do sprzedaży w części krajów Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ale polski importer nie potwierdził jej wprowadzenia na nasz rynek. W Polsce L200 finansuje się obecnie głównie jako auto używane. Jeśli zależy Ci na nowym pick-upie, porównaj ofertę innych marek.
Czy Mitsubishi Space Star i Colt są jeszcze w ofercie?
Nie, Space Star zniknął z polskiej oferty w 2025 r., a Colt został wycofany z europejskiej gamy. Oba modele można jednak wziąć w leasing jako auta używane. Najtańszym nowym Mitsubishi jest obecnie ASX.
Czym różni się Mitsubishi Grandis od ASX?
Grandis jest większy i bardziej praktyczny, z przesuwaną kanapą i większym bagażnikiem, a technicznie bazuje na Renault Symbioz. ASX jest bliźniakiem Renault Captur, krótszym i tańszym. Oba oferowane są z napędami miękkiej i pełnej hybrydy, więc obowiązuje je limit 100 tys. zł.
Czy elektryczny Eclipse Cross nadaje się do firmy?
Tak, to rodzinny SUV z baterią ok. 87 kWh i zasięgiem do ok. 600 km według WLTP, z szybkim ładowaniem DC. Korzysta z limitu 225 tys. zł, więc cała część kapitałowa raty jest kosztem. Opłacalność rośnie, gdy masz możliwość taniego ładowania w siedzibie firmy lub w domu.
Jak Mitsubishi trzyma wartość?
Outlander i L200 tradycyjnie dobrze trzymają cenę, bo mają opinię trwałych aut z napędem 4x4. Nowe SUV-y oparte na technice Renault są jeszcze za krótko na rynku, by ocenić ich wartość rezydualną, ale zachowują się zapewne podobnie jak ich bliźniaki. Rozsądny wykup to 20–30% po 3–4 latach.
Czy Outlander PHEV opłaca się na ryczałcie?
Na ryczałcie raty leasingu nie są kosztem, więc wyższy limit 150 tys. zł nie ma znaczenia. Nadal możesz jednak odliczać 50% lub 100% VAT z rat i korzystać z finansowania bez zamrażania gotówki. Przy jeździe głównie na prądzie oszczędzasz też na paliwie.
Czy mogę wziąć w leasing używanego Outlandera PHEV?
Tak, używane Outlandery PHEV są popularne na rynku wtórnym i leasingodawcy je finansują. Zwróć uwagę na stan baterii trakcyjnej i historię serwisową. Przy starszych egzemplarzach wartość auta jest niższa, więc limit kosztów często w ogóle nie ogranicza rozliczenia.
Czy warto wykupić GAP do Mitsubishi w leasingu?
Tak, zwłaszcza przy Outlanderze PHEV, którego wartość przekracza 200 tys. zł brutto. W razie szkody całkowitej lub kradzieży AC wypłaci wartość rynkową, a GAP pokryje różnicę do ceny z faktury lub salda leasingu. Na gapochrona.pl z kodem Avanti1 składka jest niższa o 10%.